Dlaczego złoto jest odporne na rosnące RENTOWNOŚCI OBLIGACJI?
40 letni trend spadkowy rentowności amerykańskich obligacji został zakończony i tym samym zmienia się inwestycyjne środowisko na najbliższe lata.
Od 2014 r. ekspozycja ma amerykańskie obligacje jest systematycznie redukowana przez zagranicznych inwestorów, a co istotniejsze najwięksi wierzyciele USA (Chiny oraz Japonia) od 3 lat mocno ograniczają ich nabywanie.
Jaki to może mieć wpływa na cenę złota oraz dlaczego złoto jest ostatnio mocne w porównaniu do amerykańskich obligacji?
Brazylijskie CBDC pozwoli władzom zamrażać środki obywateli?

CBDC to bardzo niebezpieczne narzędzie, które pozwala rządzącym na całkowitą kontrolę nad finansami społeczeństwa. Brazylijska odmiana CBDC nazywa się DREX.
Dzięki temu, że na początku lipca 2023 roku Bank Centralny Brazylii umożliwił publiczny audyt kodu systemu, wyszły na jaw szczegóły dotyczące brazylijskiej CBDC, które powinny budzić nasz niepokój. Mianowicie, została ujawniona dotychczas ukrywana przed obywatelami funkcja, którą celowo zainstalowano w cyfrowej walucie DREX.
Funkcja polegającą na tym, że rząd wbudował możliwość zamrażania kont użytkowników, zmniejszania sald, konfiskowania środków obywateli, transferowania ich na inny adres oraz dowolnego wytwarzania nowych jednostek cyfrowej waluty. Została więc ona „zalegalizowana” przez polityków, mimo nieświadomości społeczeństwa na ten temat, kiedy „po cichu” przegłosowali to w parlamencie.
Jeżeli zatem gotówka zostanie zlikwidowana, do czego dążą państwa i banki centralne, a w jej miejsce zostanie narzucone CBDC, to wówczas cała nasza wolność i własność będą bezpośrednio zagrożone. Należy bowiem pamiętać, że waluty cyfrowe zaprogramowane za pomocą tzw. smart contracts to niezwykła broń do sterowania zachowaniami ludzi przez władze, wielokrotnie bardziej niebezpieczna niż wszystkie narzędzia, które ona już dzisiaj posiada. To sterowanie jest możliwe dzięki wprowadzeniu możliwości elektronicznego egzekwowania określonych zakazów lub nakazów w dziedzinie obrotu gospodarczego i zachowań konsumenckich.
Złoto – analiza XTB S.A.

Złoto obroniło się w Sierpniu przed zejściem poniżej 1900 USD i realizacji formacji potrójnego szczytu. W przypadku poprzednich dwóch szczytów spadki były zdecydowanie szybsze niż obecnie.
W przypadku TNOTE (ceny obligacji – wykres niebieski) pojawiła się potencjalna formacja podwójnego dna. Jeżeli miałoby dojść do realizacji, powinno pojawić się wsparcie do odbicia cen złota i innych metali szlachetnych.
Coraz więcej banków i instytucji finansowych oczekuje utrzymania stóp procentowych bez zmian na najbliższym posiedzeniu Fed oraz utrzymania ich na takim poziomie przynajmniej do połowy przyszłego roku.
Dzisiaj poznamy istotne dane z amerykańskiego rynku pracy w postaci raportu NFP (raport z rynku pracy – zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym).
Co mówi wzorzec inflacyjny z lat 70-tych

Inflacja w latach 70-tych w USA rozwijała się falami. Wraz z tymi falami ze stopami procentowymi szedł FED.
Dopiero znaczące podwyższenie stóp procentowych w sensie realnym podczas wystąpienia trzeciej fali inflacji, opanowało temat.
Trudno powiedzieć, czy ten schemat może się aktualnie również powtórzyć. Przecież FED te dane dobrze zna, więc zapewne wie czemu i jak przeciwdziałać.
Natomiast nie zmienia to faktu, że póki co ścieżka rozwoju inflacji obecnie (pomarańczowa linia) wygląda dość podobnie jak w latach 70-tych (niebieska).
Polacy OBRONILI GOTÓWKĘ! Wygraliśmy bitwę, ale wróg powróci. Adw. Jacek Wilk
Dlaczego rząd chciał ograniczyć płatności gotówkowe?
Jak rząd chciał zaatakować gotówkę?
Dlaczego opinia publiczna nie zainteresowała się likwidacją tajemnicy bankowej?
„Inwestycja w wiedzę płaci najlepsze odsetki” – Benjamin Franklin