Złoty newsletter PMTH – wydanie #63

Home / Złoty newsletter / Złoty newsletter PMTH – wydanie #63

Złoto pokazało potencjał, a perspektywy są bardzo obiecujące

Wszystkie znaki na ziemi i na niebie wskazują, że droga jaką przebyło złoto od listopada ubiegłego roku jest początkiem nowej ery jeszcze większych cen. Według Ricka Rule’a, byłego dyrektora generalnego Sprott Holdings i założyciela Rule Investment Media, złoto właśnie pokazuje potencjał jaki w nim drzemie.

Inwestycje związane z metalami szlachetnymi stanowią mniej niż 0,5 % wszystkich oszczędności w klasach aktywów inwestycyjnych w Stanach Zjednoczonych, a średni udział w rynku z czterech dekad wynosi 2 %.

Połączenie ujemnych realnych stóp procentowych, luzowania ilościowego, zadłużenia i deficytów spowoduje, że udział złota w rynku inwestycyjnym wzrośnie co najmniej do średniej z czterech dekad: „Jeśli okaże się to prawdą, popyt na aktywa związane z metalami szlachetnymi wzrośnie czterokrotnie, co moim zdaniem właśnie się wydarzy”.

Tych wykresów nie znasz. ZŁOTO, DOLAR, SUROWCE. Tomasz Gessner

  • porównanie relacji i ceny złota do rynku akcji, inflacji PPI, indeksu dolara oraz krzywej dochodowości obligacji.

  • koszyk surowców jest najtańszy od kilku dekad w porównaniu do amerykańskiego rynku akcji. W kolejnych latach to surowce i metale szlachetne powinny dać dużo wyższe stopy zwrotu od akcji.

  • nowa waluta krajów BRICS (częściowo zabezpieczona złotem), uderzenie Arabii Saudyjskiej w Petrodolara (zobowiązanie do rozliczania sprzedaży ropy w USD), czy waluty cyfrowe banków centralnych (zamach na prywatność) to działania sprzyjające cenom złota.

  • metale szlachetne mogą być niebawem ostatnią opcją przechowywania majątku poza systemem finansowym.

Gotówka to wolność. Jak Państwo walczy z gotówką?

We współczesnym świecie pełnym inwigilacji i ograniczania wolności w imię, walki z terroryzmem, czy innego „większego dobra” gotówka jest niemile widziana. Państwa przekonują swoich obywateli do transakcji bezgotówkowych zarówno kijem jak i marchewką.

Gotówka jest wyjątkowo niewygodna dla polityków i bankierów. Dlatego nie mogą oni doczekać się już przejścia na CBDC (cyfrowe waluty banków centralnych). Najlepiej w połączeniu z jednoczesną likwidacją gotówki.

W obronie gotówki nie wystąpią żadne korporacje i żaden wielki kapitał. Wręcz przeciwnie – będą one zachęcać do płatności elektronicznych. Obrona gotówki pozostaje w rękach zwykłych ludzi.

Gold will go parabolic & Silver may Outperform 3X | Steve Barton

Steve Barton expects gold to go parabolic. “I think when people really get bitten by inflation, when people really feel the sting of it, that’s when people are going to rush into this”.

Silver will likely outperform gold by two or three times. He also explains how mining stocks may outperform gold.